10 Temmuz 2011 Pazar

Evrim inancının bir zararı daha

Ruhçuluğa göre herşey sürekli gelişerek tanrılaşmak durumundadır. Bu yolculuğa tekamül-evrim adı veriliyor.

Hiçbirşey(canlılar, evren, yaşam boyutu vs.) sabit kalmamalı, yerini başka bir forma bırakmalıdır bu hurafe inanca göre.

Yine batıl bir din olan ateizme de bu ruhçu inanç, aynı pagan kaynaktan geçmiştir.

Bunlara sıkça değindik. Şimdi sadece bu evrim inancının yasaklar-haramlar üretmedeki yerine bir gönderme daha yapmak istiyorum.

Ruhçu öğretinin bulaştığı hemen her oluşumda, tekamül için nimetlere sırt çevirme ve acı çekmenin gerekliliği kabulü vardır.

Ayrıca yine bu inanç, günah işlemenin de gerekli olduğu sapkın kabülünü aşılamaya çalışmıştır(ki amacı insanların ayaklarını her 2 dünyada da kaydırmaktır).

Bugün dünyada birçok insan, sırf tekamül inancından dolayı şiddeti-ızdırabı ve kaosu, hatta savaşları arzulamaktadır. Irkçılık ise zaten başlıca yıkıcı sonuçlarından biridir bu felsefenin...

Ayrıca toplumların geleneğinde yeşeren birçok yasağın da temelinde bu evrime inanmak yatmaktadır.

Sanattan, oyunlara-eğlenceye kadar birçok yasağın perde arkasındaki baş aktördür.

Evrim inancına göre asla sabit kalmamalı, sürekli değişmeli ve gelişmelisinizdir.

Eğer birşeyin sizi fiziksel veya bilgisel olarak geliştirdiğini ispatlayamazsanız, o şey günahlar listesine girmiş demektir.

Sadece sizi mutlu ediyorsa-haz veriyorsa, 2 açıdan yasaklar evrim inancı size bunu.

1- Sizi geliştirmediği ve değiştirmediği için boşa vakit kaybettiğinizi söyler.

2- Olgunlaştırıcı olan şey ızdıraplı olandır kabülünde olduğu için, bir de bu açıdan size mutluluk veren nimeti yasaklamaya kalkar.

Ayrıca sonsuza dek sürecek bir değişim ve ızdırap lanetini de gizlice bilinçlere yerleştirir. Böylece yine çaktırmadan depresif ve umutsuz bilinçaltları oluşturur.

İster Hindu olun, ister ateist, ister kabalacı veya sufi.....

Ruhçuluğun pençesindeki bu kollardan hangisinde olursanız olun, kendinizi güzelliklere karşı sınırlamak ve çirkinliklere-kötülüklere doğru ise koşmak durumundasınız demektir. Kendinize zulmettiğinizi fark edemeden ağır ağır pişirmektedir bu pagan oluşum.


Selam ve sevgiler.

Hiç yorum yok: